AMASYA İL TEMSİLCİLİĞİ’NDEN MEMUR-SEN’E ELEŞTİRİ

Türkiye Kamu-Sen Amasya İl Temsilcisi Kamil Terzi, toplu sözleşme görüşmelerinin ardından bir açıklama yaparak, “İki günde ne oldu, ne değişti, ne vaat edildi, ne garanti edildi de bütün bu söylediklerini yutarak gece yarısı hiçbir memurun kabul etmediği, kendi üyelerinin dahi büyük tepkisine yol açan Sözleşmeye imzayı attı?” dedi. Terzi şunları kaydetti: “ Ali Yalçın'ın 19/08/2017 tarihinde Eğitim-Bir-Sen 37. Başkanlar Kurulu toplantısında yaptığı konuşmadan bazı bölümler:

"Mağdur edecek rakam değil, memurun hayatını mamur edecek rakamlar bekliyoruz"

"Toplu sözleşme sürecinin başlamasından kısa bir süne önce KİT Yönetim Kurulu başkanlarının ücretleri yüzde 100 artırıldı, üstelik geçmişe yönelik olarak. Geçmişe yüzde 100, geleceğe yüzde 3, yöneticiye yüzde 100, hizmet üreticiye yüzde 3. Böyle bir anlayışı yansıtan teklifi müzakere etmemizi beklemek, Memur-Sen’in geçmişini, davasını ve mücadelesini reddetmeye davet olur."

“4. Dönem Toplu Sözleşme sürecinden üçlü rakamlarla, buçuklu rakamlarla uzlaşma çıkması bizim penceremizden imkânsız ötesidir”

"Ne onurumuzu çiğnetiriz ne de kamu görevlilerinin emeğini değersizleştirme sonucu doğuracak bir müzakerenin öznesi olma hatasına düşeriz”

İmza atıldığına göre Ali Yalçın aşağıdaki soruları da cevaplamalıdır:
1) Bu Rakamlarla Memur Mamur Mu Olur, Mağdur Mu?
2) Bu Rakamlar Memur Senin Geçmişini, Davasını, Mücadelesini Kurtarmaya Yetmiş Midir?
3) Buçuklu Rakamlarda Uzlaşıldığına Göre İmkansızın Ötesinde Yaşamak Nasıl Bir Duygudur? Memurların Satılmak Olarak Algıladığı Şey, Bu Duygu İle Benzerlik Taşır Mı?
4) Onurun Çiğnenmesi Ve Emeğin Değersizleştirilmesi Fiillerinin, Öznesi, Yüklemi, Nesnesi, Faili Kim Olmuştur?