ANTALYA ŞUBE, SERİK TEMSİLCLİĞİ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA ÜYELERİMİZLE BULUŞTU

Antalya Şube, Seril İlçe Temsilcisi  Varol CİVCİR, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısı Kadın Komisyonlarının düzenlediği toplantıya katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Varol, “Türk kültüründe kadınlar erkeklerle eş değerdedir.” dedi. Varol açıklamasında şunları belirtti:   “Türk kadının hayatın her anında ciddi zorluklarla karşılaştığını ve kadının hayatta büyük bir mücadele içerisinde olduğunu ifade etti.  Başkan Varol CİVCİR “Günümüzde tüm dünya kadınlarında olduğu gibi Türk kadınını da hayatın her anında yaşadığı ciddi sıkıntılar vardır. Özellikle hayatımızda yaşadığımız her türlü sıkıntılara karşı dik durabilmek ve mücadelemiz ile yola devam edebilmek, haklarımızı aramak için hepimiz doğru yerde ve Türk Eğitim Sen. Çatısı altındayız.

Bu şartlar altında yaşanılan sıkıntılara karşı durma ve çalışan tüm kadınlarımızın haklarını koruma Türk Eğitim Sen’in boynunun borcudur.

Türk kültüründe kadınlar erkeklerle eş değerdedir. Hanım hakanın yanında duran ve gerektiğinde de devleti yöneten Türk kadını mücadelenin de,  iradenin de üstesinden gelebilecek yeteneklere ve güce sahiptir.

 Tam da bu yüzden toplumun her kesiminde şiddete maruz kalan, horlanan ve suiistimal edilen kadınlarımızın sesi ve çığlıkları olmak biz eğitim çalışanlarının vazifesidir. Kadına ikinci sınıf eğitim muamelesi yapılamaz. Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK biz Türk kadınlarına yeryüzünde ki kadından çok daha önce yasal olarak Türk erkeği ile tam manasıyla eşit haklar vermiştir. İşte bizler böyle bir törenin mensupları olarak Türk Eğitim Sen çatısı altında mücadelemize yılmadan, yorulmadan devam edeceğiz” diye konuştu.

Türk Eğitim-Sen olarak başta vatanımızın bölünmez bütünlüğü için şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimizin anneleri olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor; kadınların baş tacı edildiği, toplumsal statülerinin yükseltildiği, karar mekanizmalarına dahil edildiği, şiddet kurbanı kadınların değil, kadınların başarılarının konuşulduğu bir Türkiye görmeyi arzu ediyoruz.

Biz Türk Eğitim-Sen olarak diyoruz ki kapitalist sistemin egemen sınıfın çıkarlarına hizmet eden cinsiyet ayrımcılığı çözülmeden özgür ve eşit toplum yaratılması mümkün değildir. Kadın ve erkek yan yana, omuz omuza hayatın her alanında birlikte olursa, hayatta birçok sorun çözülür ve hayat yaşanılır hale gelir.

  Serik Türk Eğitim-Sen olarak tüm dünyada ve ülkemizde kadınların hak ve taleplerini elde etme mücadelesini temel insan hakları çerçevesinde görüyor ve sizlerin bu haklı mücadelesini sonuna kadar destekliyor ve her türlü mücadelenizde yanınızda olacağımızı belirtmek istiyoruz.” dedi.