ÖYLE KOLAY MI TÜRKÇÜ OLMAK?

Türk'üm ama Türkçü değilim. Aslında bütün mesele burda. Zaten "Ne mutlu Türk olana." denmiyor ki "Ne mutlu Türk'üm diyene." deniliyor. Türk'üm demekten farklı mı bu söylem? Andımızı okuyan herkesin Türkçü olacağını savunanlar ya da andımızla ilgili basın açıklaması yapanlar Andımızı okuyarak büyümedi mi? Demekki neymiş? Andımız; Türkçü yapmaz ama Türk'üm dedirirmiş değil mi? Kaldı ki Türkçü olmak öyle kolay değil! Bir andımız okunarak Türkçü olunacağını savunmak ne büyük bir yanılgıdır! Eyvah, Eyvah, Eyvah!

Mustafa Kemal Atatürk, Alparslan Türkeş, Hüseyin Nihal Atsız, Ziya Gökalp,
Mehmet Emin Yurdakul, Arif Nihat Asya gibi Kahramanları okumadan öyle kolay mı Türkçü olmak? Göktürkleri, Uygurları, Kayıları, Avşarları; Semerkant'ı, Kaşgarları anlamadan, müjde veren ayetleri, O mübarek fetihleri, çağlar açan Fatih'leri, destanlaşan tarihleri, Çanakkale'yi, Kuvâ-yi Milliye'yi,Vatan için Millet için Devlet için gözünü kırpmadan Şehadete giden elli yedinci alayı anlamadan öyle kolay mı Türkçü olmak? Anadolu'nun her bir karış toprağına karışan kanı, Şehitliğe eren canları, Milletin aziz bildiği Vatanı, İslam'ın Sancaktarlığını yapan Milleti, Milletini yaşatan Devleti, hem Tanrı dağını hem Hira Mağara'sını anlamadan öyle kolay mı Türkçü olmak? Anlayacağınız öyle hemen Türkçü olunmaz, olununamaz ve görüldüğü gibi de olunmuyor. Kaldı ki zaten mesele de Türkçü olmak veya olmamak meselesi de değil. Lakin konu ısrarla buraya çekiliyor. Galiba birileri Türkçü olmayı kolay bir şeymiş, anında olunabilir ya da sipariş üzerine alınır ya da satılır bir şeymiş gibi göstermek istiyor. Onlara diyeceğim şu ki Ötede oynayın! Bu bir davadır ve bu davanın gün yüzü görmemiş Şehitleri var! Öyle üye sayısı arttırmaya, Müdür ya da Müdür Yardımcısı yapmaya benzemez bu dava. Derdi Millet; kaygısı Devlettir bu davanın.
Çocuklarımız, mutlu ve huzurlu yarınlarımız için,ülkemizin, devletimizin,milletimizin geleceği için elimizi- gövdemizi taşın altına sokarız.
SONSUZA KADAR VAROL TÜRKİYE...

Varlığımız, Türk Varlığına armağan ola. Ne mutlu Türk'üm diyene." Bu böyle biline.